Sağlık

Acnelyse genital bölgede kullanılır mı ?

Soru: Acnelyse genital bölgede kullanılır mı, kullanırsak zararı olur mu ?

Cevap: Acnelyse kremin ne amaçla genital bölgede kullanılmak istendiğini tahmin etmek zor değil. Binlerse kadının ortak sorununu siz de yaşamaktasınız. Genital bölge kararması!

Kararma demeyelim de esmerleşme diyelim isterseniz. Bazı kadınlarda genital bölgedeki cilt tonu diğer bölgelerden daha koyu oluyor ve bu da estetik sorunlara neden oluyor.

Acnelyse kremin cildi beyazlattığını, cilt tonunu açtığını öğrenen kadınların aklına acaba Acnelyse genital bölgede kullanılır mı sorusu geliyor ?

Acnelyse cildi beyazlatır mı ?

Bu soruya kısmen “evet” diyebiliriz. Acnelyse krem derinin pigmentlerine etki etmiyor aslında sadece eski deriyi kaldırıp yerine yenisini getirdiğiniz için  ve yeni derinin tonu eskiye göre daha açık olduğu için kısmen bir cilt beyazlaması oluyor.

Kadınlar Acnelyse kremi bir nevi peeling aracı olarak da kullanmaktadırlar. Aslında Acnelyse bir sivilce kremidir. Fakat seyrek dozlarla kullanıldığı zaman cilt soyucu etkisi nedeniyle cildin kendini yenileme döngüsünü hızlandırıyor ve alttan taze hücrelerin gelmesini sağlayarak size birkaç yaş gençleşmiş görünüm sağlıyor.

Ama bu süreç oldukça riskli, çünkü Acnelyse kremi dozuna uygun kullanmazsanız cildinizi çok kolay bir şekilde yakabilir ve yanık lekeleri ile baş başa kalabilirsiniz.

Acnelyse genital bölgede kullanılır mı ?

Acnelyse kremin kullanma talimatına göre bu krem vajinada kullanılmamalıdır. Bu husus özellikle belirtildiği için genital bölgede Acnelyse krem kullanmamak gerekir.

Yasak kapsamı sadece vajina ile sınırlıymış gibi gözükse de tüm genital bölge için bu yasağı genişletmek doğru olacaktır. Çünkü genital bölgenin cilt yapısı, vücudumuzun diğer bölgelerinden farklıdır. Buraya uygulanan işlemler tahmin edemeyeceğimiz sonuçlar doğurabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu