Sağlık

Medical park cildiye muayene ücreti

Medical park hastanesi ülkemizin sayılı özel hastanelerinden biridir. Hastanenin Antalya, Ankara, İzmir, Mersin ve Ordu gibi bir çok ilinde şubesi mevcut olup başarılı bir şekilde hizmet vermektedir.

Medical park cildiye muayene ücreti ne kadar ?

Medical park cildiye muayene ücretini seçtiğiniz doktorun akademik ünvanına göre ödemektesiniz. Şehirden şehire ve aydan aya fiyat farklılığı olabilmektedir.

Bu sebeple Medical park cildiye muayene ücreti olarak vereceğim rakamların güncel halini hastanenin çağrı merkezine teyit ettirmeniz iyi olacaktır.

Bilgio.net den öğrendiğim kadarıyla Medical park cildiye muayene ücreti;

Uzman doktor için 715 TL,

Doçent doktor için 1165 TL,

Profesör doktor için 1335 TL’dir.

Randevu alırken bir ücret ödemiyorsunuz fakat doktora muayene olmadan önce kayıt yaptırırken bu dedğim rakamları ödüyorsunuz.

İşlemlerinizin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için randevu saatinizden 10-15 dakika önce gelmeniz iyi olacaktır. Bazen ödeme esnasında sıra olabiliyor, muayene saatinizi geç gittiğiniz zaman sizin dakikalarınız boşa harcanmış olmaktadır.

Medical park cildiye muayene ücretine sadece 15-20 dakikalık muayene işlemi dahildir. Eğer alerji için gittiyseniz alerji testi fiyatını ayrıca ödersiniz veya başka bir test, tetkik istenirse onun ücretini ayrıca ödersiniz.

İlk muayeneden sonra doktor kontrol randevusu yazarsa, randevu tarihinin muayene tarihinden 10 günden önce olmasına dikkat ediniz. Eğer iki muayene arası 10 takvim gününden fazla olursa kontrol randevusuna da muayene ücreti ödenmektedir.

Eğer tamamlayıcı sağlık sigortanız var ise bunu muayene ücretini öderken belirtmeniz gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortalarının muayene ücretinin ne kadarını karşıladığı, hangi tetkikleri kapsadığı sözleşmede belirtilmektedir.

Bazen özel sağlık sigortası sadece uzman doktoru karşılamakta, doçent veya profesöre gittiğiniz zaman bunu karşılamamaktadır. Veya özel sağlık sigortası sadece bazı tahlilleri karşılamakta muayene ücretini karşılamamaktadır.

Bu sebeplerle Medical park hastanesinden muayene randevusu almadan önce özel sağlık sigortanızda yazan hususları dikkatli okumanızı tavsiye ederim.

Medical park hastanesi SGK anlaşması var mı ?

Medical park hastanesi’nin SGK ile anlaşması var ama yukarıda belirtilen ücretler zaten anlaşmalı fiyatlar, bu yüzden SGK’lara muayene ücretinde indirim yapılmamaktadır. SGK’lı olmayanlara ise muayene ücretleri daha fazla çıkmaktadır.

Sonraki yazım Medical park alerji testi fiyatı üzerine olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu